Rita Ora e nisi vitin me “You Only Love Me” dhe ajo nuk po humb kohë për të sjell këngën e radhës.

Pak çaste më parë, ajo njoftoi për projektin e radhës të titulluar ‘Praising You’ dhe konfirmoi se është një bashkëpunim me ikonën e EDM Fatboy Slim.

Përderisa paralajmëroi se kënga do të vjen më datë 19 prill, Ora zbuloi edhe trailerin për videoklipin e saj shoqërues – i cili drejtohet nga bashkëshorti i saj Taika Waititi.