Artistja e mirënjohur botërore, me origjine latine, Jennifer Lopez, ka publikuar një trailer të ri, raporton CNN.

Pas publikimit tw tij në rrjetin social Instagram, Lopez është shprehur shumë e emocionuar dhe e entuziazmuar dhe ka thwnw se po ndan me fansat një projekt shumë domethënës për të.

“Nuk kam qenë asnjëherë kaq nervoze, e emocionuar, e frikësuar dhe shumë e lumtur të ndajë diçka si kjo me ju, pas kaq shumë vitesh. Historinë e udhëtimit tim që nga ‘This is Me…Then’ deri tek ‘This is Me…Now’, kjo është gjëja më personale e imja që kam bërë ndonjëherë në jetë. Eksperienca muzikale do të vazhdojë deri më 16 shkurt kur albumi im ‘This is Me…Now’ do të lansohet dhe ‘This is Me..Now: Një Histori Dashurie’ puna që bëra me Amazon, do të shfaqet në Prime Video. Shikojeni trailerin…TANI”, ka shkruar Lopez.

Por ky trailer është shumë kaotik dhe askush nuk po e kupton se çfarë është duke paralajmëruar saktësisht këngëtarja, film, album, album vizual, film biografik ku luan vet rolin e saj, apo ndonjë mënyrë e re për ta reklamuar albumin në stil dokumentari biografik.

Traileri flet për jetën e këngëtares se si ka ardhur deri tek suksesi i albumin “This is Me…Now”, fejesa, martesa, marrëdhëniet intime, albumet, etj.

Megjithëse po duken shumë të painformuar, fansat janë treguar shumë të interesuar ta dinë se çfarë është kjo që ka paralajmëruar Lopez.

Ata kanë shkruar kritika shumë të mira.

Sipas tyre më në fund J.Lo po e tregon jetën e saj, që shfaqet në shumë dimensione, në këtë lloj projekti filmik në të cilin luajnë shumë yje të njohur të Hollywoodit si Fat Joe, Sofia Vergara, Jenifer Lewis, Jay Shetty, Neil deGrasse Tyson, Sadhguru, Tony Bellissimo, Trevor Jackson, Paul Raci, Bella Gagliano, Brandon Delsid, Ashley Versher, Malcolm Kelner, Alix Angelis, Danielle Larracuente dhe Matthew Law.

Në këtë lloj filmi do të shfaqet edhe burri i saj, artisti i mirënjohur Ben Affleck, i cili ishte temë kryesore e albumit të saj “This is Me…Then”, që Lopez e pati publikuar në vitin 2002.