Gjërat u bënë shumë emocionale për Rita Orën, pasi një baba shpërtheu në lot duke parë të bijën në audicionin për The Voice Australia.

Ylli i popit, gjykon edicionin austriak të konkursit të këngës së bashku me Jason Derulo, Jessica Mauboy dhe Guy Sebastian.

Dhe ashtu si çdo version i The Voice, ka shumë momente lotësh, me një prind mbështetës që vjedh zemrat e shikuesve kudo, shkruan Metro UK, përcjell KultPlus.

Chris Watson, 53 vjeç, bëri audicionin për reality show-n e hitit Channel Seven fillimisht për të frymëzuar vajzën e tij, Shanae, 21 vjeçe, që të mposhtte frikën e saj dhe të dilte në skenë.

Ishte një ndryshim i diskutueshëm rregullore, por shefat e The Voice e lejuan atë dhe Shanae ishte në gjendje të performonte para trajnerëve pasi i takoi ata gjatë performancës së mëparshme të babait të saj.

Megjithatë, askush nuk ishte i përgatitur për atë që do të pasonte.

Si performanca e fundit në ditën e parë të audicioneve, e reja i mahniti të gjithë me vokalin e saj të fuqishëm.

Krijuesi i hiteve të Ridin’ Solo, Jason ishte gjyqtari i parë që shtypi butonin e tij dhe u kthye, i ndjekur më pas nga Guy, Rita dhe më pas Jess.

Në pamundësi për të fshehur krenarinë e tij, babi Chris së shpejti kishte një krizë emocionale.

I mbështetur tek gruaja e tij teksa e kapi momentin, ai qau dhe më vonë tha: ‘Më falni, e humba’.

Gjyqtarët u befasuan kur panë pamjen e vajzës që fshihej pas zërit, duke e njohur menjëherë Shanae nga audicioni i babait të saj.

“Kjo është vajza!” tha Guy i emocionuar.

Ndërsa Rita Ora, me sy të përlotur, thirri: “Babai yt, kur filloi të qante – kjo më mori, thjesht më mori me të vërtetë”.

“Kjo tregon se nuk ka ego, nuk ka krenari, kjo është vetëm një fitore e plotë për të gjithë familjen. Dhe kjo është ajo për të cilën bëhet fjalë.’