facebook sharing button
twitter sharing button
pinterest sharing button
email sharing button
sharethis sharing button

ASAP Rocky u fut në qoshe, teksa hyri në një ambient performimi dhe u pyet për albumit e ardhshëm të Rihannas.

Reperi i “Am I Dreaming”, 35 vjeç, ishte i veshur me një pallto të gjatë me dy krahë me pantallona fustanesh dhe një këmishë dhe kravatë poshtë, ndërsa u ndalua nga një fans për një ‘selfie’.

Pikërisht atëherë dikush në turmën e mbledhur pyeti për albumin e radhës të këngëtares së “Pon de Replay”, 35 vjeç, i cili po përmendet si #R9 në shenjë se është albumi i saj i nëntë në studio, shkruan DailyMail.

Rocky, i cili e nxori Rihannën për darkën e Ditës së Shën Valentinit në Paris, ishte i shkujdesur në përgjigjen e tij, thjesht duke u tallur: “Ajo po punon për të” ndërsa ai hyri në ndërtesë duke treguar shenjën e paqes ndaj fansave ndërsa ishte i rrethuar nga truproja.

Kanë kaluar tetë vjet që kur krijuesja e hitit “Umbrella” publikoi një album, i fundit i saj ishte “Anti” i 2016-ës.

Rihanna ka qenë e zënë gjatë viteve që nga albumi i saj i fundit me linjën e saj të grimit “Fenty Beauty”, linjën e saj të të brendshmeve “Savage X Fenty” dhe dy fëmijët që kishte krah për krah në 2022 dhe 2023.

Në dhjetor, në një event të organizuar nga Fenty dhe Puma për të nisur linjën e këpucëve për fëmijë të Rihannas, këngëtarja la të kuptohet për një turne të ardhshëm, por tha se nuk do të bënte turne pa muzikë të re.

“Ne gjithmonë do të kthehemi në turne. Dua të kthehem në turne kur të ketë muzikë të re, apo jo? Ne tashmë e dimë se çfarë do të jetë” – tha ajo për ET në dhjetor. /