Kënga e Dua Lipës është në listën e këngëve që do të lëshohen në inaugurimin e Joe Biden si president.

Artisti nigerian, Burna Boy, është në listën zyrtare të këngëve për inaugurimin e presidentit Joe Biden, shkruan BBC.

Kënga e Burna Boy e titulluar “Destiny” do të paraqitet  së bashku me këngët e artistëve ndërkombëtarë.

Në listën e këngëve me 46 këngëve, reflektohetshumëllojshmërinë për SHBA, thuhet në deklaratën e ekipit të inaugurimit të Biden.

“Këto këngë dhe artistët pasqyrojnë frymën e pandërprerë dhe diversitetin e pasur të Amerikës”,thuhet ndër të tjera në deklaratë.

Në këtë listë përfshihen edhe artistët e njohur siç janë Beyonce me “Find Your Way Back”, Kendrick Lamar dhe Mari J.Blinge me “Now or Never”, Bob Marley dhe Di Wailer me këngën “Could You Be Loved” dhe Dua Lipa me hitin “Levitating”.

Më poshtë gjendet lista e plotë e këngëve që lëshohen në përurimin e Biden:

KOTA the Friend- Lupita’s interlude

The Beatles – Come together

Jason Derulo – Pick up the pieces

Bruce Springsteen – We take care of our won

Daryl Hall and John Oates- You make my dreams come true

The Weeknd- What you need

Mac Miller- Blue World

Heatwave- The Groove line

A Tribe Called Quest -Award Tour

MF Doom – Coffin Nails

Free Nationals- Eternal light

Burna Boy- Destiny

Led Zeppelin- Fool in the rain

Bob Marley & The Wailers – Could You Be Loved

Curtis Mayfield -Move on Up

Jill Scott- Golden

The Impressions -We’re a Winner

Dua Lipa – Levitating

The Doobie Brothers- What a Fool Believes

Bill Withers- Lovely Day

Chris Brown- Mirage

Shania Twain- Still the One

Oddisee- That’s Love

Anitta, Major Lazer- Make It Hot

Whitney Houston, Kygo- Higher Love

Earth, Wind & Fire- That’s the Way of the World

Vampire Weekend- Unbelievers

Beyonce- FIND YOUR WAY BACK

Jackie Wilson – (Your Love Keeps Lifting Me) Higher & Higher

SZA- Good Days

Vampire Weekend- Step.

Kujtojmë se Joe Biden është presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.