‘Golden Globe’ këtë vit do të mbahet në platforma dixhitale.

‘Golden Globe’ do të fillojnë sezonin e çmimeve për vitin 2021 sot (të hënën),1 mars, me tituj si Mank dhe The Crown, dhe platforma streaming Netflix që dominon nominimet, shkruan CNN.
Nuk është thënë shumë për atë që do të përfshijë ceremonia e parë virtuale e Globeve, por ka disa gjëra që mund t`i ndajmë me ju, transmeton lajmi.net.

Emma Corrin si Princesha Diana në “The Crown”, e cila është nominuar për gjashtë çmime Golden Globe.
(CNN) Golden Globes do të fillojë jozyrtarisht sezonin e çmimeve të Hollywood, por ngjarja do të duket pak më ndryshe këtë vit për shkak të pandemisë Covid-19.

Amy Poehler dhe Tina Fey po bashkohen përsëri për të pritur Globes për herë të katërt, me Fey drejtpërdrejt nga Rainbow Room i New York City dhe Poehler në të gjithë vendin në Kaliforni në Beverly Hilton.
Të nominuarit:
Kur bëhet fjalë për nominimet, “Mank” dhe “The Crown” i Netflix janë ata që do të shikojnë, të dy kryesojnë me gjashtë nominime. Netflix mori gjithsej 42 nominime këtë vit. Aktori Chadwick Boseman, i cili vdiq nga kanceri i zorrës së trashë vitin e kaluar, mund të marrë një fitore pas vdekjes për rolin e tij në “Ma Rainey’s Black Bottom”. Të tjerët për të parë, “Gjyqi i Çikagos 7” i Aaron Sorkin, i cili ka pesë dremitje, si dhe “Nomadland” i Chloe Zhao në Hulu.
Si të shikoni:
Shfaqja do të transmetohet drejtpërdrejt duke filluar në orën 20:00 në NBC, me një audiencë të kufizuar në të dy vendet që përbëhen nga vija e frontit dhe punëtorë thelbësorë. Do të jetë në dispozicion për t’u transmetuar në Roku, Hulu, YouTube TV, AT&T TV.
Kë mund të presësh të shohësh:
Përtej të nominuarve, prezantuesit e këtij viti përfshijnë Sterling K. Brown, Kristen Wiig, Tiffany Haddish, Margot Robbie, Kate Hudson, Michael Douglas dhe shumë më tepër. Gjithashtu, pioneri i TV Norman Lear do të marrë Çmimin Carol Burnett dhe aktores / aktivistes Jane Fonda do t’i dorëzohet Çmimi Cecil B.