Ajo e ka kaluar verën duke udhëtuar me aeroplan në të gjithë Evropën dhe nuk ka humbur kohë duke u përfshirë përsëri në skenën sociale në Londër që kur u kthye.

Dhe Dua Lipa nxiti magjepsjen ndërsa doli nga Chiltern Firehouse në Marylebone e veshur me një fustan maxi të ndarë dhe çizme të larta deri në gju të markës ‘Jimmy Choo’ të enjten.

Interpretuesja e hitit “New Rules”, 26 vjeçe, dukej elegante në fustanin e zi me qafë dhe një palë syze dielli të zeza me stil, shkruan DailyMail.

Dua shfaqi ndjenjën e saj të patëmetë të stilit ndërsa doli nga një prej vendeve më të vizituara të yjeve të listës A.

Ajo i la flokët e saj të zeza të binin lirshëm rreth shpatullave të saj dhe për aksesorë kishte vënë një gjerdan prej argjendi.

Ylli mbante një çantë lëkure të madhe në krah, e cila përmbante detaje të thyera dhe një rrip të trashë, ndërsa ajo tregonte figurën e saj fenomenale trupore në fustanin e lëpirë për trup.

Më herët atë ditë, Dua u pa në një dalje të rastësishme kur u largua nga palestra, teksa dukej mjaft komode në veshje sportive.

Dua përndryshe është duke qëndruar gjatë këtyre ditëve në kryeqytetin britanik, shoqëruar nga i dashuri i saj, Anwar Hadid