DokuFest i bashkohet festivalit dhe tregut të filmit numër një në botë, shkruan KultPlus.

Lajmin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e DokuFest, e cila ka njoftuar me shumë entuziazëm për këtë arritje.

Postimi i plotë:

“Me shumë entuziazëm ju njoftojmë për partneritetin tonë me Cannes Docs në tregun e Marché du Film të festivalit të Festival de Cannes. Cannes Docs ofron një hapësirë dhe program të posaqem të eventeve për të gjithë profesionistët e filmave dokumentar – si krijuesit e filmave e po ashtu edhe vendimmarrësit e industrisë”, thuhet në njoftimin e tyre.