Këngëtarja Bebe Rexha, shfrytëzoi TikTok-un të hënën (27 dhjetor) për t’u dhënë ndjekësve të saj një ‘përditësim të sinqertë’ në lidhje me problemet e imazhit të trupit me të cilat përballet në jetën e saj.

“Pra, janë pushime dhe e di që të gjithë duhet të jemi të gëzuar dhe të festojmë këtë, edhe unë po bëjë”, filloi klipin kantautori 32-vjeçare.

Më pas, artistja e njohur foli për çështjet e imazhit të saj të trupit, pasi tha se ishte ‘më në peshë se kurrë më parë’.

“Unë kam matur peshën tani dhe nuk ndihem rehat të ndaj saj sepse ndihem në siklet. Jo vetëm për këtë. Ndjehem si e neveritshme në trupin tim”, tha ajo.

Këngëtarja, emri i plotë i së cilës është Bleta Rexha, shpjegoi pse kishte postuar shumë më pak në rrjetet sociale gjatë vitit 2021, shkruan DailyMail.

“Nuk kam postuar aq shumë sepse nuk ndihem mirë në lëkurën time dhe kur nuk ndihem mirë, nuk dua të postoj”, ka thënë interpretuesja e “Baby, I’m Jealous”.

“Dhe kjo është me të vërtetë sinqerisht arsyeja pse nuk kam postuar aq shumë vitin e fundit, apo më shumë, aq sa kam bërë më parë”, vazhdoi të thotë ajo.

Bebe mezi i mbante lotët ndërsa shpjegoi se pozitiviteti i trupit të saj rrjedh nga ‘konfuzioni’ dhe ‘lëndimi’, duke vënë në dukje se ajo nuk është e sigurt se si ta ndihmojë apo ta dojë veten në kohë të vështira.