Bebe Rexha do të performojë në “Nickelodeon Kids’ Choice Awards 2023”, që do të transmetohet drejtpërdrejt të shtunën, më 4 mars, në orën 19.00 nga Teatri Microsoft në Los Anxhelos.

Rexha do të performojë hitin e saj global “I’m Good (Blue)”, një bashkëpunim me David Guetta që arriti në vendin e katërt në Billboard Hot 100 muajin e kaluar. Ai gjithashtu mori një nominim për Grammy për regjistrimin më të mirë të kërcimit/elektronik.

Javën e kaluar, Rexha publikoi një këngë të re, “Heart Wants What It Wants”, nga albumi i saj i tretë në studio në Warner Records. Ajo gjithashtu sapo njoftoi turneun e saj më të mirë F*N Night Of My Life që fillon më 31 maj.

Kids’ Choice Awards kanë një histori të performancave nga artistë të mëdhenj pop. Kid Cudi dhe Jack Harlow performuan në shfaqjen e vitit të kaluar. Justin Bieber performoi në shfaqjen e vitit 2020, të cilit iu bashkua Quavo për “Intentions”. Shumë krijues të tanishëm të hiteve u rritën duke parë Kids’ Choice Awards dhe kanë dashuri për shfaqjen, shkruan Billboard, transmeton KultPlus.

“Gjithmonë më ka pëlqyer Nickelodeon Kids’ Choice Awards!”, tha Rexha në një deklaratë. “Mezi pres të performoj dhe të shoh se kush do të jetë viktima e radhës që do të zhytet në xhelatinën e gjelbër, që është karakteristikë e këtij shou”, u shpreh Rexha.

Shfaqja do të drejtohet nga personaliteti i mediave sociale Charli D’Amelio dhe komentatori i futbollit dhe ish-marrësi i gjerë Nate Burleson. Nickelodeon Kids’ Choice Awards 2023 do të transmetohet njëkohësisht në Nickelodeon, TeenNick, Nicktoons, kanalin Nick Jr., TVLand, CMT dhe MTV2 dhe transmetim të drejtpërdrejtë në Nick.com dhe aplikacionin Nick.

Shfaqja do të shfaqë gjithashtu paraqitje nga yjet e sitcom-it të Nick That Girl Lay (ylli i That Girl Lay Lay) dhe Young Dylan (ylli i Young Dylan të Tyler Perry), i cili do të performojë këngën e tij të re “I Just Wanna”.