Vajza e Paul Walker, Meadow i ka bërë homazh aktorit të ndjerë të “Fast and Furious” në ditëlindjen e tij të 48 -të.

22-vjeçarja zbuloi një rikthim të ëmbël të fëmijërisë së çiftit që kur ishte e vogël dhe e ndau atë me fansat në ditëlindjen e yllit të Dielën.

“Gëzuar ditëlindjen babi, të dua”,- shkroi ajo.

Ndjekësit nxituan të komentojnë postimin, i cili është pëlqyer mbi gjysmë milioni herë në platformën e mediave sociale, dhe i dërguan Meadow urimet e tyre të mira, ndërsa kujtonin babanë e saj të famshëm.

“Ju keni një engjëll mbrojtës,” ndau një ndjekës, ndërsa një tjetër komentoi: “Me ty gjithmonë.”

Meadow, e cila ka bërë emër si modele në botën e modës, shpesh shihet duke kujtuar babanë Paul në mediat sociale dhe pas vdekjes së tij, ajo ka krijuar një organizatë jofitimprurëse në kujtesën e tij.

Organizata jofitimprurëse, e quajtur The Paul Walker Foundation, ka për qëllim shkencën detare.

Paul e gjeti famën si pjesë e ekskluzivitetit Fast and Furious së bashku me aktorët e tjerë Vin Diesel dhe Michelle Rodriguez.

Vin Diesel, i cili është kumbari i Meadow, ka thënë se edhe ajo mund të luajë në ekskluzivitetin e filmit shumë të dashur – duke këmbëngulur se asgjë nuk është përjashtuar, pasi planet janë vënë në lëvizje për Fast and Furious 10.