‘Dalëngadalë’ është titulli i këngës më të re të Alban Skënderajt, përcjell KultPlus.

Teksti i këngës është shkruar nga vetë Skenderaj, përderisa në video paraqitet ai dhe bashkëshortja e tij Miriam Cani.