​Kate Winslet dhe DiCaprio pas tri vjetësh sërish bashkë: Jemi të lidhur për gjithë jetën

Miqtë e vjetër Kate Winslet dhe Leonardo DiCaprio janë penguar të takohen për një kohë të gjatë nga pandemia. Por kur më në fund erdhi ora, aktorja nuk e fshehu se sa shumë i mungonte shoqja e saj.

Partnerët e filmit legjendar “Titanic” njihen për faktin se i bashkon një miqësi e veçantë, ndaj ndarja e tyre ishte veçanërisht e vështirë.

Për shkak të kufizimeve të koronavirusit, ata nuk kanë mundur të takohen me njëri-tjetrin për tre vitet e fundit, dhe kur më në fund u ribashkuan, Kate tha se “nuk pushoi së qari”.

“Ne e kemi njohur njëri-tjetrin gjysmën e jetës sonë. Nuk është se mund të shkonim për darkë ose kafe. Unë isha në Londër dhe ai në Nju Jork dhe ne nuk mund të lëviznim prej andej,” tha ajo.

Aktorja shtoi se Titaniku i lidhi ata për gjithë jetën.

“Unë isha 21-vjeç atëherë dhe Leo 22. Xhirimet nuk ishin të lehta për ne, por të paktën ishim bashkë në të gjitha”, tha Winslet.

Kjo nuk është hera e parë që aktorja flet publikisht se sa do të thotë DiCaprio për të.

“Ai është një person besnik dhe një mik i mrekullueshëm, jo vetëm për mua, por për të gjithë rreth tij”, tha ajo dikur.

Dyshja hollivudiane janë miq që nga 1997, kur u regjistrua “Titanic”. Edhe pse në film ata luanin të dashuruar, në jetën reale ata kurrë nuk e panë veten kështu.

Pak ditë më parë, fituesi i 11 çmimeve Oscar festoi 24 vjet që kur u shfaq premierë në kinematë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.